
Groep 8 Fonkel op bezoek
Vrijdag 16 mei werd er al vroeg in de ochtend tromgeroffel waargenomen in Den Dungen. Het geluid begon bij basisschool Fonkel en het trok door de Weidestraat en Paterstraat naar het gildehuis, groep 8 was getooid met gildevlaggen en samen met juf Joyce kwamen zij het gildehuis bezoeken. De 27 kinderen werden bij ontvangst getracteerd op ranja en een eierkoek en aansluitend nog op fruit (banaan en aardbei).
Na de kleurrijke presentatie over het vroeger en het nu van het gilde Sint Catharina werd een kleine quiz gehouden. Compliment voor de kinderen en de juf, ze hadden heel goed opgelet.
En
daarna kon gestart worden met de luchtbukswedstrijd. Er telkens een groepje
opgehaald en voorzien van hun eigen schietkaart. Stan en Jelle waren beiden de
baancommandant op de schietbaan en zorgden voor het laden van het geweer en de
nodige uitleg. In de kantine werden de verschillende gildespellen
uitgeprobeerd, dobbelen, kaarten, solitair en buiten werd geoefend op het
vendelen.
Er wisten bij de quiz maar liefst zes personen op een gelijk aantal punten te
eindigen. Bij het gilde moet er dan afgekampt worden, deze zes gelijk
geëindigden hebben dan een wedstrijdje tegen elkaar om de volgorde te bepalen.
Dat gebeurde op een hilarische wijze met grote plastic flessen met kralen.
Winnaars van de schietwedstrijd zijn geworden: de bronzen medaille voor Jesse van Gennip, de zilveren medaille voor Guus Toelen, goud voor de eerste plaats was er voor Marijn de Vaan.
